Resultat

Around Quite Precious
"Chili"

Maud Ehlin

DKJV-13 FIJV-13
SE VCH DK UCH NO UCH SE UCH
NORD UCH C.I.B, SE JCH

Nightdream Dolores Jane Pimento
"Gosa"

SE JCH SE VCH SE UCH

Around Ultra Chic

 "Chicki"

Foto Maud Ehlin

SEJV-14, SEJV-15,
J, DK UCH, SE UCH

Black Majesty Guadalajara "Jada"

SE UCH DK UCH, SE JCH

Pain-Riche´s Queenie
"Signe"

20150426 DKK, Roskilde, J Finnich Pedersen, exellent, CK, CACIB, BIM
20150404 SKK, INT. Kistamässan, Sigrid Jarmer, CK, Btkl-3, Res. CACIB
20150315 SKK, INT. Strängnäs, Anita Whitmarsh, CK, CACIB, BIR
20150314 BGVKlubben Off. Värnamo, Elisabeth Moseby, Ck, Btkl-3
20150105 MY DOG INT. Göteborg, Karl-Erik Johansson, exellent, CERT, Btkl-3, CHAMPION
ÅRETS UTSTÄLLNINGSPETIT 2014, Plac. 8 

20141116 Norge, Nordisk Vinnarutställning,
F. Christiansen, Btkl-2, CERT, Res CACIB.
20140920 Köping, SBAK, N. Skalin, Exellent, B/JKK 2, CK, BTKL-3
20140830 Eksjö, SBAK, G. Bodegård vann hon JKL och blev BIS-3
20140727 Ransäter, SBAK, N. Karlsdotter, excellent, B/JKK 2, CK
20140726 Ransäter, SKK, A. Di Lorenzo, Excellent, B/JKK 2, CK
20140621 Vejen, DKK, S. Wesseltoft, exellent, CK
Btkl-3, CERT
20140525 Tydinge, SBAK, A-C Almstedt, excellent, B/JKK 1, CK, BTKL-2, CERT
20140419 Kista, E. Resko, excellent, B/JKK 1, CK, BTKL-2, CERT, R-CACIB
20140315 Kungsör, G. Hallberger, Excellent, UKK 1, CK, BTKL-4, R-CERT
20140104 Göteborg, P. Sunebring, Excellent, B/JKK 1, CK, BTKL-2, CERT, CACIB
20131215 Finland, Helsingfors, R-CERT,
FINSK JUNIORVINNARE
20131002, Danmark, T. Pihar, Excellent, CK, BTKL-3
DANSK JUNIORVINNARE
20130921 Köping, SBaK, Almstedt A-C
JUNKL exellent, JUNKK 1, CK, BTKL-2, BIS-2 junior
20130908 Öland, A.Carlström, excellent, JUNKK 1, CK, BTKL-2
20130901 Solvalla, J. Ramvad, excellent, jukk 1, CK, BTKL-1, BIM
20130824 Hultsfred, M. Jonsson, excellent, JUNKK 1, CK, BTKL-3, BIM Junior
20130720 Köping, E. Heidecker, Excellent, JUKK 1, CK, BTKL-3
20130630 Danmark, VSS, S. Lipasaar, BIR junior, CERT, BIR, BIS-2
20130629 Danmark, VSS, M. Lepasaar, BTKL-2
20130601 Norrköping, D. Ericsson, Excellent, JUNKK 1
20130406 Vreta, inoff. BIR valp
20130316 Kungsör, Inoff, 6-9, BIM valp
20130303 Katrineholm,  Inoff. BIR valp
20121125 Mjölby, Inoff. 4-6, BIR valp, BIG-2
20121201 Strängnäs, Inoff. 4-6, BIR valp, BIG-2

20160604 Norrköping, SKK, Eva Nielsen, CERT, BIR, CHAMPION
Årets Utställningspetit 2014, 9:e plac.

20140920 Kungsör, SBAK, N.Skalin, Excellent, Ökk 1, CK, BTKL -1, CERT, BIM
20140830 Eksjö, SBAK, G. Bodegård, Excellent, ÖKL 1, CK, BTKL-3, CERT
20130630 Danmark, VSS, M. Lepasaar, valp 6-9, BIR valp, BIS-2
20130512 Hässleholm, SBAK, N. Horsten, valp 4-6, BIR, BIS-1
20130406 Vreta, Inoff. Vreta, valp 4-6, BIR, BIS-1
20130303 Katrineholm, Inoff, valp 4-6, BIR, BIS-2

20160827 Eksjö, Skedhult, SBaK Chkl-1, Btkl-2, Per C. Knudsen
20160424 Tydinge SBaK, Jens Myrman, Cert, Btkl-4, BIS JKL, SE UCH och DK UCH
20160313, Strängnäs Int. Birthe Scheel, BIR, CERT, CACIB
20160108, My Dog Göteborg, Göran Hallberger, Ck, CERT, Btkl-3
20151213, Stockholm, Skk, Paula Sunebring, CERT, Btkl-4
20150919, Kungsör, SBaK N-Ö, Eva Jönsson, Exellent, Ck, BIM
20150829, Skedhult SBaK Öst, Exellent, Btkl-3,
Ann-Chatryne Almstedt
201506 Vejen, P.C Knudsen, Exellent, CERT, CACIB, BIM
201506 Norrköping, Exellent, BIR
20150426 Roskilde, DKK, J Finnich Pedersen, Exellent, CERT Btkl-2
20150425 Roskilde, DKK, T. Pehar, Exellent, Ck, Btkl-2, RES.CERT
20150404, SKK INT. Kistamässan, SV JV-15, CK,
Btkl-4
20150315 Strängnäs, INT. Ck, Btkl-3, A. Whitmarsh
20150314 Värnamo, Junkl-2, Ck, Elisabeth Moseby
20141213 Stock Int. SKK, Svensk Juniorvinnare-14, Gunnar Nyman
20140920 Kungsör, SBAK, Valpklass 6-9, HP, BIR, BIS-3
N. Skalin
201408 Ransäter, SBAK, Valpklass 4-6, HP, 2:a bästa tikvalp, N. Karlsdotter
20140830 Eksjö, SBAK, Valpklass 4-6, HP, 2:a bästa tikvalp, C. Järveback
 

20170813 Askersund, SKK, BIR, CERT, CACIB, Arvid Göransson.

20150919 Kungsör, SBaK N-Ö, Eva Jönsson, BIR, BIS-2
20150829 Skedhult, SBaK Östra, BIM, valp 4-6, 
A-C Almstedt
20170312 Strängnäs, Btkl-2, Cert, CACIB, Karl-Erik Johansson
20170605 Norrköping, Cert, CACIB, BIR, Bo Skalin
20170701 Danmark VSS, Karreboeksminde, Btkl-2, Cert, Bästa tik i brugshundsklass, BIS-1, Anna Rajs, Polen
20170702 Danmark, VSS, Karreboeksminde, Btkl-3, reserv Cert, Bästa tik i brugshundsklass, BIS-1, Patricia Burunkai, Ungarn

Tyvärr finns inte Signe med oss längre.

2017 0312 Strängnäs, BIM valpklass
Karl-Erik Johansson, (kullbror BIR)
20170423, Västerås, BIR, valpklass, Wera Hubenthal, (Kullbror BIM)
20170701 Danmark VSS, Karreboeksminde, Btkl-3, reserv cert, Bästa Junior, BIS-2, Anna Rajs Polen
20170702 Danmark VSS, Karreboeksminde, Btkl-2, cert, Bästa Junior, BIS-2, Patricia Burunkai, Ungern